Pontes Musici je hudební uskupení manželů Terezy a Luboše Dudkových a Moniky Knoblochové, které se snaží uměleckými prostředky vytvářet propojení (hudební mosty - Pontes Musici) mezi různými uměleckými směry, mezi hudbou a uměním výtvarným, literárním, divadlem, tancem ad., mezi hudbou "starou" a "novou", českou, severskou i světovou, ale i mezi lidmi různých kultur, vyznání, mezi lidmi jiného jazyka a zvyklostí, a to bez ohledu na věk, zdravotní stav či společenský status.

K tomuto účelu pořádáme koncerty, ať už jednotlivé či v cyklech, edukativní programy a další akce. Podívejte se do jednotlivých záložek.
Hudba je mocná čarodějka, je to nástroj, který snadno a přirozeně boří bariéry a maže hranice, napomáhá vzájemnému porozumění, dodává sílu, odvahu, umí příjemně naladit, zahnat chmury i pomoci překlenout těžké životní situace. Využívejme proto její síly, učme děti hudbu znát a poslouchat, pomáhejme jejím prostřednictvím těm, kterým dochází dech, zpříjemňujme si za jejího doprovodu dny všední i sváteční.

Příjemný poslech a radost do života přejí

Tereza a Luboš Dudkovi
DSC_0010_PerfectPhoto.cz_2015-01-09 17-09-46 (1).jpg
Tereza Dudková

vystudovala hudební gymnázium ve švédském městě Katrineholm, poté absolvovala Akademii múzických umění, obor zpěv, a následně také Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní politika a diplomacie s vedlejší specializací Arts management. Účastnila se také několika mistrovských kurzů (R. Wistreich - kurz barokní interpretace; S. Ghazarian; M. Honig). Věnuje se pořádání hudebních akcí, hudebně vzdělávacích programů pro děti a mládež, koncertní činnosti - především ve Švédsku, a také činnosti překladatelské. Byla oceněna kulturním stipendiem Märty Bergquist pro nadané mladé umělce.
L._Dudek.jpg
Luboš Dudek

studoval na plzeňské konzervatoři u Radky Beranové, soukromě u Jana Talicha, pokračoval u prof. Alberta Lysyho na International Menuhin Academy ve Švýcarsku. Studia zakončil na Akademii múzických umění v Praze. Je také absolventem několika mistrovských kurzů, např. pod vedením Y. Neamana či E. Gruenberga. Vystupoval též jako sólista s několika českými orchestry. Od roku 2006 působí ve skupině prvních houslí České filharmonie. Věnuje se též komorní hře (Divertimento kvartet, Cinque archi).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one