Koncertní cyklus pro seniory na pražském Andělu!
Andělská matiné zjara nabídnou dva koncerty

Na začátku dubna opět ožije cyklus koncertů pro seniory Andělská matiné. Na prvním letošním koncertě, ve čtvrtek 4. dubna v 15 hodin přednese Divertimento Quartet program s názvem Kvartetní lahůdky. Posluchači se mohou těšit například na Dvořákův kvartet F-dur, tzv. Americký, dílo obdivované od svého vzniku až dodnes, které Dvořák dokázal sepsat za pouhých 72 hodin. Zazní také skladba jiného génia, W. A. Mozarta, konkrétně jeho Divertimento D-dur.  Zahrají členové České filharmonie L. Dudek, L. Vilímec, O. Kameš a J. Keller.

Na romantickou notu nás 2. května v 11 hodin naladí klavírista Tomáš Víšek. Ve stylovém, májovém programu Láska v tónech – tóny v lásce uslyšíme nejprve dvě díla Chopinova, v druhé půli pak několik miniatur na totéž téma (Suk, Fibich, Schubert, Brahms,…). Pozor, květnový koncert je díky velkému vytížení sálu již dopoledne! Oba koncerty se konají v sále ZUŠ Štefánikova 19. Projekt zaštiťuje radní pro kulturu, pan Lukáš Herold (ODS).

Pro seniory jsou koncerty zdarma, ovšem je nutná rezervace, a to buď e-mailem na adresu andelskaMatine@gmail.com nebo telefonicky na čísle 723 117 050

 
Koncerty vážné hudby – pro seniory zdarma!

Městská část Praha 5 spolu se Základní uměleckou školou ve Štefánikově ulici a spolkem Pontes musici spouští v roce 2018 první úplný ročník koncertního cyklu Andělská matiné. Odpolední koncerty jsou co nejvíce přizpůsobeny potřebám seniorů, zároveň však nabízí programy na vysoké umělecké úrovni. Jedná se o další projekt, který podporuje aktivní život seniorů, účastníkům nabízí také možnost navázat či posílit vzájemné vztahy. Koncerty začínají v 15 h, odpadají tak nepříjemnosti s pozdním návratem domů, do sálu lze vyjet výtahem. Jedná se i o možnosti malého občerstvení podávaného o přestávce.
logoP5.jpg
Vstupenky jsou zdarma, ale je nutné si je zarezervovat, a to buď na emailu andelskaMatine@gmail.com
nebo na tel. 723 117 050.
DSC_0821.JPG
Zahajovací koncert řady proběhl 14. září 2017 v Koncertním sále ZUŠ Štefánikova 19, Praha 5. Program „S krásnými melodiemi od severu k jihu“ nabídne oblíbené skladby známých skladatelů (E. H. Grieg, J. Suk, J. Brahms, W. A. Mozart, Cl. Debussy, J.-M. Leclaire, B. Bartók), vydáme se s nimi napříč Evropou od chladného a melancholického severu až do temperamentního Španělska. Hrají Luboš Dudek – housle, Václav Mácha – klavír. Oba sólisté jsou členové České filharmonie.

Na podzim jsme mohli vyslechnout ještě na jeden koncert – 19. října tamtéž Klavírní trio Maestrio zahrálo stěžejní díla ze světového i českého repertoáru pro toto obsazení. Oblíbené Klavírní trio c-moll op. 1 č. 3 Ludwiga van Beethovena doplní českému srdci blízké Dumky Antonína Dvořáka. Hrají: M. Grochovská – klavír (úspěšná, vyhledávaná klavíristka ruského původu), L. Dudek – housle (člen skupiny prvních houslí České filharmonie), J. Sládeček – violoncello (koncertní mistr orchestru Národního divadla).
AM 6.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one