Andělská matiné opět ožívají!

Plánované rozvolnění protipandemických opatření dává naději všem milovníkům živého umění. Po dlouhé vynucené odmlce se snad opět můžeme těšit (nejen) na živé koncerty. Cyklus Andělská matiné, určený seniorům, chystá první letošní koncert ještě před prázdninami.
Již 14. června ve 14 hodin se posluchači mohou těšit na dramaturgicky výjimečný program, sestavený ze skladeb dvou žen skladatelek se zajímavým osudem – jedná se o Claru Schumann, virtuózní klavíristku, provdanou za skladatele Roberta Schumanna, a Fanny Hensel, rozenou Mendesohn, též famózní hráčku na klavír, sestru slavného Felixe Mendelssohna Bartholdyho. O jejich životě se dozvíme něco více nejen díky hudbě, kterou psaly, ale i díky četbě z dobových pramenů, dopisů a deníků. Do raného romantismu nás přenesou Ivana Bilej Brouková (zpěv), Magda Malá (housle) a Monika Knoblochová (forte-piano).


Tentokrát se můžeme těšit na skvělé prostředí sálu Českého muzea hudby (přímo u tram. zastávky Hellichova), který skýtá dostatek prostoru pro splnění daných hygienických požadavků. Koncert je pro seniory zdarma, je však nutné se na něj předem registrovat – rezervace míst probíhají buď emailem na adrese andelskamatine@gmail.com nebo telefonicky na čísle 723 117 050. Cyklus se koná pod záštitou pana místostarosty Lukáše Herolda (ODS).

Pro účst na kulturní akci momentálně platí nutnost být alespoň 3 týdny po první dávce, mít negativní test na koronavirus (ne starší než 72h - antigenní, ne starší než 7 dní u PCR) nebo laboratorně potvrzený prodělaný covid před méně než 3 měsíci. Mějt s sebou prosím doklad pro případnou kontrolu.
Koncerty vážné hudby – pro seniory zdarma!

Městská část Praha 5 spolu se Základní uměleckou školou ve Štefánikově ulici a spolkem Pontes musici spustil v roce 2017 první  ročník koncertního cyklu Andělská matiné. Odpolední koncerty jsou co nejvíce přizpůsobeny potřebám seniorů, zároveň však nabízí programy na vysoké umělecké úrovni. Jedná se o další projekt, který podporuje aktivní život seniorů, účastníkům nabízí také možnost navázat či posílit vzájemné vztahy. Koncerty začínají v 15 nebo v 11 h, odpadají tak nepříjemnosti s pozdním návratem domů, do sálu lze vyjet výtahem. Občerstvení o přestávce. 
Koncerty se konají v sále ZUŠ Štefánikova 19. Projekt zaštiťuje radní pro kulturu, pan Lukáš Herold (ODS).
logoP5.jpg
V případě zájmu možnost zařídit koncert přímo v domě s pečovatelskou službou či jiném pobytovém zařízení. Informace na e-mailu AndelskaMatine@gmail.com nebo na čísle 723 117 050. 
Milí příznivci Andělských matiné,
 
dobré dílo se podařilo a my Vás můžeme před Vánoci potěšit ještě jednou a alespoň po síti Vám poslat koncert Na osmi strunách až k Vám domů. Tentokrát pro Vás duo Luboš Dudek, housle a Eduard Šístek, violoncello, připravili jiskřivé Duo G dur W. A. Mozarta, Duo D dur zralého B. Martinů s jeho typickým skladatelským rukopisem, dramatické, strhující duo Z. Kodályho a na závěr Passacagiu s variacemi na Händelovo téma od norského skladatele J. Halvorsena. Program také vznikal speciálně pro Andělská matiné, covid se mu několikrát postavil do cesty v podobě zrušeného termínu koncertu, ale nakonec je tu. Nahráli jsme ho pro Vás živě v Muzeu skla Portheimka, krom hudby si tedy můžete částečně vychutnat jak krásu některých skleněných exponátů, tak atmosféru nádherného barokního Reinerova sálu. Odkaz na koncert zde. Pošlete ho klidně známým, kamarádům, rodině... budete-li chtít.
 
Všichni věříme, že nebude trvat dlouho a opět se budeme moci setkávat naživo, vyměnit pár vřelých slov při pohoštění, popovídat si s umělci o přestávkách či po skončení koncertu. Věřte, že nám kontakt s Vámi chybí tak, jako Vám. Společnými silami to ale snad zvládneme, podivnou dobu přečkáme a zjara se ve zdraví a beze strachu sejdeme. 
 
Pojďme tu dobu využít - pojďme společně vymyslet, co by v následujících ročnících ještě mohlo na Andělských matiné zaznít! Co byste chtěli slyšet? Jakou skladbu máte rádi? Nebo jaké období, nástrojové obsazení? Nemůžu slíbit, že vše splním, ale budeme mít o čem přemýšlet, můžeme něco vytvářet společně, i když jsme každý zvlášť. Vytváříme hudební mosty (lat. pontes musici, a tak se jmenuje náš spolek) i v této době. Třeba nám alespoň trošku pomohou. 
 
Zároveň Vám moc děkuji za Vaše krásné reakce po minulém koncertě. Moc si jich vážíme!
Z nich čerpáme energii do další práce, díky nim také vidíme, že to má smysl.

 
Ať se Vám i tento líbí Vám srdečně přeje a mnoho pozitivní energie Vám posílá
 
Tereza Dudková
 
 
 
 
Koncerty se konají pod záštitou místostarosty Lukáše Herolda (ODS)

 
Druhý adventní koncert Andělských matiné
Na osmi strunách nyní online!
Užijte si poslech.
Krásné Vánoce Vám přeje
Tereza Dudková
pokud při přehrávání kliknete na čtverec ve videu vpravo dole nebo stisknete klávesu f, video se bude přehrávat na celé obrazovce
633A8039.jpg
DSC_0301.JPG
633A8056.jpg
20191107_115700.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one