Přeskočit na obsah

Cyklus Andělská matiné Vás ještě před létem provede Rakouskem i Itálií. 

  • od

Milí příznivci Andělských matiné

s velkou radostí Vás opět můžeme pozvat na dva jarní koncerty cyklu Andělská matiné. 

První se odehraje v Českém muzeu hudby 20. května od 17h a představí se na něm soubor In modo camerale /Jana Brožková – hoboj, Ludmila Peterková – klarinet, Jaroslav Kubita – fagot, Daniel Wiesner – klavír) .Přednese nám komorní skladby velké vídeňské trojky – J. Haydna, W. A. Mozarta a L. v. Beethovena, doplněné o skladby F. Mendelssohna Bartholdyho a K. Stamice. 

Podrobnosti o souboru, který v našem cyklu přivítáme poprvé, můžete nalézt níže. Jsme poctěni tak milou a váženou návštěvou, budeme mít věru na co se těšit. 

Druhý letošní koncert nám již otevře brány léta – v kostele Krista Spasitele na Barrandově se na letní notu naladíme v programu Harfissimo con violino Luboše Dudka (housle) a Roxany Hädler (harfa), a to 20. června v 16h. Zazní skladby G. Rossiniho, G. Donizettiho a dalších (nejen) italských mistrů. 

Podrobnosti naleznete na přiložených plakátcích, na našem webu (odkaz zde).

Koncerty se konají s laskavou podporou MČ Prahy 5, pod záštitou radního pro kulturu pana Štěpána Rattaye. 

Není třeba si místa rezervovat, vstupné na oba koncerty je dobrovolné. 

Srdečně zdraví a opět na viděnou se těší

Tereza Dudková

In modo camerale

Komorní soubor In modo camerale vznikl původně jako dechové trio v roce 1984. Ještě v témže roce vyhrál mezinárodní rozhlasovou soutěž Concertino Praga, v dalších letech zvítězil na Duškově soutěži (1985, 1986). Rozšířením o klavíristu Tomáše Víška, jehož od roku 1994 nahradil Daniel Wiesner, soubor podstatně obohatil svůj repertoár. Po třiceti letech činnosti je In modo camerale ansámblem známým doma i na zahraničních pódiích. V roce 1994 byl nominován na cenu Talent roku, ve stejném roce jeho CD s nahrávkou komorních skladeb Bohuslava Martinů obdrželo nejvyšší ocenění francouzského hudebního měsíčníku Diapason. Soubor se v roce 1996 stal finalistou mezinárodní soutěže v japonské Ósace. Jednotliví členové ansámblu jsou absolventy Pražské konzervatoře a HAMU. Všichni jsou frekventovanými sólisty s bohatou samostatnou koncertní činností, vyhledávanými komorními hráči s řadou dalších aktivit a známými pedagogy. Samostatně či společně realizovali rovněž mnoho rozhlasových a CD nahrávek.

Hobojistka Jana Brožková je laureátkou Pražského jara 1991, Concertina Praga 1983, držitelkou Evropské ceny z Curychu 1988 a ocenění Talent roku 1998, vítězkou soutěže IDRS v Evanstone v USA 1998. Do roku 2002 byla první hobojistkou Symfonického orchestru Českého rozhlasu, nyní je sólo hobojistkou České filharmonie. Od roku 1999 pedagogicky působí na HAMU v Praze.

Klarinetistka Ludmila Peterková pokračovala ve svých studiích na Pařížské národní konzervatoři. Na Pražské jaru 1991 získala 2. cenu (1. cena nebyla udělena). Je známou a vyhledávanou sólistkou, nahrála celou řadu CD, v České televizi moderovala pořad Terra musica. V letech 1994-1998 byla členkou PKF-Prague Philharmonia. Od roku 1994 vyučuje hru na klarinet na Pražské konzervatoři.

Fagotista Jaroslav Kubita vyhrál 1. cenu na mezinárodní soutěži Pražského jara 1991, je rovněž vítězem mezinárodní soutěže v polském Leszně (1988) a laureátem z Mnichova (1987) a Manchesteru (1989). Do roku 1996 byl prvním fagotistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu, nyní je sólo fagotistou České filharmonie. Od roku 2009 vyučuje hru na fagot na JAMU v Brně.

Klavírista Daniel Wiesner obdržel během studií zvláštní cenu Hlávkovy nadace. Je držitelem 1. ceny z klavírní soutěže v Glasgow 1990 a 4. ceny z Lisabonu 1991. V letech 2008-2013 vyučoval hru na klavír na konzervatoři v Pardubicích. V roce 2009 obdržel cenu České hudební rady. Od roku 2012 působí na katedře klavírní spolupráce na HAMU v Praze. Jako sólista a vyhledávaný komorní hráč vystupoval v mnoha zemích Evropy a v USA.