Hudební salón Café crème

Přijďte si vychutnat lahůdky nejen hudební do kostela sv. Vavřince v Hellichově ulici (Praha 1)
do Hudebního salónu Café crème Moniky Knoblochové!

Neotřelé dramaturgie kombinující různé umělecké obory, hudební žánry, starou hudbu se soudobou, skladby autorů známých i neprávem opomíjených. Přijďte obohatit duši nevšedním zážitkem! Závěrečné pohoštění potěší i buňky chuťové.
Pojďme všem ukázat, že Hudební salón Café crème za to stojí!
  • Podpořte nás na hithitu a získejte některou z odměn!
  • Dejte o nás vědět svým známým a přátelům, sdílejte na sociálních sítích!
  • Přijďte na náš svatomartinský benefiční koncert Jazz a cembalo? Jambalo!
  • můžete nám samozřejmě přispět i přímo – na některém z koncertů nebo virtuálně číslo účtu zřízeného pro Hudební salón Café crème je: 670100-2208701331/6210
Hudební salón Café crème 2019 
Podívejte, co jsme pro Vás přichystali!
Informace a rezervace vstupenek na:

salonCafeCreme@gmail.com
nebo tel:
723 117 050
Monika portrét.jpg
Zátiší - cembalo s bábovkou 2.JPG
Hudební salón Café crème Moniky Knoblochové 2018

Koncerty začínají vždy v 19:30
v kostele sv. Vavřince pod Petřínem (vytápěno!),
Hellichova 18, Praha 1 (tram. zastávka Hellichova)
 

Jazz a cembalo? No přeci Jambalo! 

11. listopadu v 19:30 v kostele sv. Vavřince pod Petřínem, Hellichova 18, Praha 1. 

Že jazz a barokní hudba nejsou neslučitelné už Monika Knoblochová a Najponk dokázali mnohokrát. Leckdy propojují oba světy v jeden, hrají spolu či se vzájemně doplňují, jindy vypráví svůj příběh každý zvlášť. Tak tomu bude i tentokrát - lahůdky francouzského baroka v první půli doplní lahodný, klasický jazz v druhé půli. A na domácí, nehudební lahůdky se jako vždy můžete těšit po koncertě. Svatého Martina oslavíme stylově - minizelňáky a chlebíčky s domácí paštikou. 

O přestávce se můžete se sklenkou svatomartinského vína přeladit na jinou notu a třeba se nechat zlákat některou z odměn, nabízených na hithitu, které bude možné získat i přímo na koncertě! Chystáme i nějaké novinky! Co třeba sešit receptů "Moničiny salónní lahůdky" a nebo koncert s výslužkou? Nechte se překvapit...  Respektujeme přání mnohých z Vás, kteří nechtějí převádět příspěvky přes internet, a nabízíme možnost přispět i na koncertě - třeba i symbolickou částkou nebo jen zaplacením vstupného! I toho si nesmírně ceníme. Veškeré finance z tohoto večera půjdou na podporu celého projektu, veškeré výdaje hradíme tentokráte z vlastního, bez nároků na jakýkoliv honorář. 

Vaší přízně si váží a na brzkou shledanou se těší

Monika Knoblochová a Tereza Dudková

A co nás čeká příště? 


9. prosince 2018
přivítáme kolegy ze Slovenska ve skvostném programu
Hudební baroko Čech a Slovenska

Skladby českého a slovenského původu v kontextu evropské tvorby, hudební most mezi Prahou a Bratislavou, "česko-slovenská" osobnost Samuela Capricorna (1628-1665), spolupráce českých a slovenských hudebníků… 
Oslavujeme 100. výročí založení Československa a 10. výročí Hudebního salónu Café crème!!!

Musica Aeterna (Peter Zajíček, barokní housle a Ján Prievoznik, violon)
Collegium Café crème (Adéla Štajnochrová, barokní housle, Pavla Radostová, soprán, Libor Mašek, barokní violoncello a Monika Knoblochová, cembalo, varhanní pozitiv)
více se dozvíte v souboru níže

Hudební baroko Čech a Slovenska 
Mimořádný prosincový koncert hned ke dvojím kulatinám
Rodí se 11. ročník Hudebního salónu Café crème! Co chystáme pro rok 2019? Přinášíme opět různorodé dramaturgie, zahrnující však tentokrát hudební, dramatickou i výtvarnou složku a bude tak požitkem doslova pro všechny smysly. Hosty Hudebního salónu provedeme téměř 1000 roky hudební historie – počínaje 12. stoletím přes Alžbětinskou dobu, vrcholné baroko různých zemí, začínající galantní styl až po21. století. V podobě uvedení violoncellových sonát Václava Josefa Spurného (? -1754), autora, který je i odborné veřejnosti dosud zcela neznámý, můžeme bez přehánění mluvit o senzačním objevu i mimořádné dramaturgii, která novodobě zazní vůbec poprvé, a to právě v rámci Hudebního salónu Café crème. Ovšem i koncert cembalo & theorba en duo nebo dramaturgie prezentující a propojující skladby s dvěma cembaly, z nichž jedno plní úlohu bassa continua a druhé obligátního cembala, anebo skladby pro gambový consort jsou v Čechách naprosto ojedinělé a mimořádné, podobně jako audio-vizuální uchopení díla Hildegardy von Bingen (1098-1179). Vzhledem k velkému úspěchu a mnoha reprízám představení „Faust aneb Co jsem myslil, co jsem dělal, že jsem se tomu pekelníkovi upsal“ s originální hudbou Jiřího Temla v podání členů souboru Buchty a loutky, který vznikl pro Hudební salón Café crème 2015, připravujeme další divácky vděčné divadelně-hudební dílo „Bludný Holanďan“ opět na hudbu Jiřího Temla. I 11. ročník reflektuje významná hudební výročí, tentokrát padesátileté výročí úmrtí B. Martinů a W. Landovské v programu Znovuzrození cembala. Podrobnější popisy programů viz výše v samostatném dokumentu. Máme se nač těšit, tak doufejme, že to vyjde!
Koncerty začínají vždy v 19:30
v kostele sv. Vavřince pod Petřínem (vytápěno!),
Hellichova 18, Praha 1 (tram. zastávka Hellichova)


Vstupné: 200/130 Kč (studenti, senioři, ZTP, rezervace)
ABO - 4 jarní koncerty:
Klasik 400 Kč
VIP 600 Kč - s rezervací konkrétního místa v sále

Po skončení koncertu malé domácí pohoštění

Kontakty, rezervace: +420/723 117 050
salonCafeCreme@gmail.com

Aktuality, program: http://pontesmusici.cz/
.
.
.
Srdečné díky za laskavou podporu!
.
.
.
LOGO hl. m. Praha.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one